O nás

Když začal covid, chtěla jsem si najít nový koníček, a tak jsem se rozhodla naučit plést. Bylo to období, kdy jsem trávila více času doma a hledala způsoby, jak si zpříjemnit dlouhé večery. Na začátku jsem neznala rozdíl mezi háčkováním a pletením, a mé vědomosti o přízích a jehlicích byly velmi omezené. 

Prvním krokem bylo pro mě sledování tutoriálů na YouTube, které mi pomohly základy pletení pochopit. Bylo to fascinující, ale největší výzvou bylo najít kvalitní přízi a správné jehlice na českém trhu. V té době jsem měla v hlavě vize vlastního pleteného svetru, ale brzy jsem si uvědomila, že by to byla pro začátečníka příliš velká zkouška.

Místo toho jsem se rozhodla začít jednoduše a vytvořit čepici. Avšak i s čepicí jsem měla své potíže, a tak jsem se rozhodla pokračovat a z ní vytvořit šálu. Postupně mi docházelo, že jsem opravdu začátečník a potřebuji kvalitní návody. 

Navštívila jsem několik kamenných obchodů s galanterií, ale bohužel jsem nenašla 100% vlněnou přízi, kterou jsem si představovala. Rozhodla jsem se tedy zkoušku s kamennými obchody ukončit a věnovat se online nákupům. Po několika dnech čekání mi konečně dorazil balíček s přízí, ale k mému zklamání byla příze tenká a nepříliš kvalitní. 

To mě motivovalo k dalšímu průzkumu na internetu, kde jsem konečně našla 100% vlnu vysoké kvality, vyrobenou v etických podmínkách. Tato příze byla dostatečně tlustá, abych mohla pletení dokončit během několika hodin, namísto desítek hodin, což mě opravdu nadchlo.

Ze začátku jsem si také objednala několik různých velikostí jehlic, včetně rovných, kruhových a háčků. Po utracených tisících korun na přízi a jehlicích jsem se rozhodla sdílet své zkušenosti a vytvořit DIY kreativní sety pro začátečníky, včetně podrobných návodů, abych jim ušetřila frustraci, kterou jsem sama prožívala.

Moni 

     

 

Telefon: 725 709 709

Email: monika@upletsi.cz 

Instagram: upletsi

  

Bankovní spojení: 2101743961/2010

 

 

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: